O mne

Narodila som sa 20.12.1994 v Trenčíne. V roku 2008 som sa stala absolventkou základnej umeleckej školy a v r. 2010 som úspešne ukončila základnú školu a nastúpila na gymnázium:)

 

O mojich zvieratách

Zvieratá sú mojou láskou odkedy... odkedy som sa narodila. Prvé zvieratá, ktoré sme mali doma, boli dve korytnačky písmenkové ozdobné. No moje prvé "ozajstné" zvieratká boli rybičky. Potom nasledovala škrečok džungarský Mucka, konečne vysnený pes!!!! Dorka (momentálne 8 ročná:), škrečok Mišo, pieskomily, škrečok čínsky, králik malý baran Mayo, nasledovala reťaz rybičiek a druhý a najmúdrejší pes v mojom živote - stredný pudel Becky (+ 09.08.2009 - spomínam na teba). Šesť mesiacov po jej smrti sme si zaobstarali ako strážneho psa rodézskeho ridgebacka Benyho.

Výnimočné zvieratá v mojom živote som vyznačila kurzívou:) Mucka ma naučila, ako mať rada a doteraz si pamätám na jej veselé, láskavé očká. Dora ma naučila, ako sa tešiť zo všedného dňa. Mayo ma naučil zodpovednosti a treba povedať, že aj čistotnosti:D... Becky mi bola oporou v tých najhorších chvíľach.

Beny ma naučil nevšednej trpezlivosti a sebakontrole :D

Ďakujem im všetkým:)

 

Ja a krkavce

O krkavce sa zaujímam od roku 2007, kedy mi na pamätnej oslave 50-tky už neviem koho môj vínom rozveselný dedko:) niečo v tomto zmysle hovoril - lenže o havranoch. Odvtedy s prestávkami na zimný odpočinok nepretržite pracujem na tejto téme. Nedá sa povedať, že som prelúskala tony kníh, no len čo mi nejaká týkajúca sa krkavcov prišla pod ruku, zhltla som ju na jedno posedenie:) Samozrejme, nie doslovne. Ďakujem aj za ochotu ZOO Bojnice, ktorá ako jediná (!) reagovala na môj mail a dokonca mi pán pre výmenu zvierat poslal nejaké články.